2011. október 30., vasárnap

Kérdések gyötörnek. Folyton, és nagyon sok. Miért? Hogyan? Talán baj, hogy mindig keresem a válaszokat?  Meg kell értenem a dolgokat? Miért van ez? És tessék, egy újabb kérdés. Ez most jó vagy rossz dolog? Én nem  vagyok képes bírálni ezt. Nem tudom eldönteni. Még akkor sem ha önző módon azt nézem, hogy ez nekem jó, vagy rossz érzés. Mert nem tudom. Csak annyit tudok, hogy mindent meg akarok ismerni, mindennek a működését, az okait, a folyamatát. A világ legnagyobb titkait, a piramisok keletkezésének okait, és módját, azt, hogy mik léteznek még a világűrben, milyen egy fekete lyuk, hogy néz ki a világ szubatomi szinten. Látni szeretnék mindent, ott szeretnék lenni a tér mindenegyes pontján, az idő mindenegyes pillanatában. Azt hiszem, a buddhisták ezt nevezik megvilágosodásnak, amikor teljesen eggyé válsz az univerzummal. De vajon lehetséges ez? Hogy lehet ezt elérni? Kérdések, kérdések, és oly kevés válasz. De az is egy kérdés, hogy létezik jó válasz? Megfelelő válasz mindenesetre van, de az vajon elég? A célját eléri, mert megnyugtat, hogy ezt is tudom, de valójában is így van ez? Nem tudom. Tudatlanok vagyunk, és örökké azok is maradunk…

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése